Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/kwo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Suknia ślubna w góralskim stylu 2018

Ludowe i góralskie sukienki na ślub

Wydawać by się mogło, że już nikt nie urządza wesel w góralskim stylu. Jak się jednak okazuje, takie przyjęcia wciąż są organizowane. Jeśli masz dość współczesności i nie widzisz siebie w nowoczesnej kreacji z taśmą, możesz zdecydować się na ludową sukienkę na ślub. Takie kreacje są niezwykle piękne, ale wybierając ją, trzeba postarać się o wystylizowanie całego wesela.

Wesele góralskie czy w stylu folk z całą pewnością powinno być niezwykle huczną zabawą. Górale są osobami niezwykle energicznymi i żywiołowymi, a wesela przez nich organizowane są nie tylko niezwykle wesołe, ale także zawsze bardzo kolorowe. Nostalgia za dawnymi czasami spowodowała, że coraz większa liczba par młodych decyduje się na organizację wesela w stylu folk.

Organizując wesele góralskie z całą pewnością trzeba szczególną uwagę zwrócić na stroje. Panna młoda może wybrać dla siebie góralską sukienkę, natomiast dla gości można wypożyczyć stroje ludowe. Samo wesele może natomiast odbywać się w karczmie czy w skansenie. Para młoda do ślubu może pojechać bryczką, a goście w trakcie zabawy mogą wykonywać regionalne piosenki.

Weselna sukienka na ślub góralski na pewno powinna być niezwykle strojna. Panna młoda może wybrać kreację składającą się z sukienki bądź z gorsetu oraz spódnicy. W przypadku stroju ludowego dość istotną rolę wydają się pełnić motywy kwiatowe oraz haftowane wzory. Gorset może być kolorowy, podobnie jak spódnica. Panna młoda na ślub w stylu folkowym może jednak włożyć również śnieżnobiałą kreację, która będzie przyozdobiona motywami w stylu góralskim.

Do ślubnej sukienki góralskiej warto też dopasować odpowiednie dodatki. Najbardziej odpowiednie wydają się być czerwone korale, ale oczywiście to nie jedyny element wizerunku panny młodej biorącej udział w weselu w stylu folkowym. Na jej głowie może pojawić się kolorowy wianek, który będzie pełnił funkcję podobną do roli welonu.

Folklor praktycznie zawsze charakteryzuje się mocnymi, zdecydowanymi oraz nasyconymi kolorami, więc takich barw nie może zabraknąć zarówno w stroju panny młodej, jak i pana młodego. Zielenie, fiolety, czerwienie oraz brązy – to kolory, które najczęściej pojawiają się na sukience ślubnej w stylu góralskim czy ludowym. Od takich barw nie powinni stronić także goście weselni.

Ślub w stylu góralskim rządzi się własnymi prawami i jest kojarzony na ogół z niezwykle huczną zabawą. Takie wesela są wciąż organizowane w niektórych zakątkach naszego kraju. Odznaczają się specyficznym klimatem i często tańcami do przysłowiowego białego rana.