Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/kwo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak dopasować dodatki do koloru sukni? 2018

Jakie dodatki do kreacji w kolorze śmietankowej bieli, mlecznej, ecru?

Niezależnie od tego, czy na ślubnym kobiercu staniesz w klasycznej sukni czy w nowoczesnej kreacji z paskiem, musisz wcześniej zadbać o dobór odpowiednich dodatków. Dodatki ślubne najlepiej jest dobierać dopiero wówczas, kiedy nasza suknia ślubna będzie zakupiona czy wypożyczona. Powinny być one przede wszystkim dopasowane do stylu sukienki, a także do materiału, z którego kreacja została uszyta.

Istotnym dodatkiem do kreacji w kolorze bieli oraz ecru jest biżuteria ślubna. Naszyjnik czy kolczyki powinny być uzupełnieniem sukni, a więc tego rodzaju błyskotki muszą być dobrane w ten sposób, aby tworzyły harmonijną całość z sukienką. Ozdoby nie mogą być zbyt rzucające się w oczy – do strojnej sukienki najlepiej dobrać delikatną biżuterię, która będzie skromna i subtelna.

Dodatkiem, bez którego wiele panien młodych nie wyobraża sobie ślubu jest także welon. To dość istotny element, gdyż stanowi o finalnym efekcie całości. Możemy zdecydować się na welon pojedynczy, podwójny, krótszy lub dłuższy. Można wybrać welon ozdobiony koronką, haftem lub połyskującymi kryształkami. Do sukni w kolorze śmietankowej bieli z dużą ilością ozdób najlepiej będzie pasować delikatny welon.

Najmniej widocznym dodatkiem są buty ślubne, z wyborem których wiele przyszłych panien młodych często ma poważny problem. Jeśli obuwie na ślub będzie niewygodne i źle dopasowane, wówczas może popsuć zabawę w trakcie wesela. Do sukienki w kolorze śmietankowej lub mlecznej bieli najlepiej dobrać białe obuwie. Do kreacji w barwie ecru można natomiast dopasować buty w kolorze kremowym.

Kolor butów powinien być jak najbardziej zbliżony do sukienki, którą panna młoda będzie mieć na sobie w dniu ślubu. Do śnieżnobiałej kreacji można też włożyć obuwie delikatnie połyskujące srebrem. W sprzedaży można też znaleźć obuwie ze złotymi dodatkami, a także w kolorze jasnego beżu – im bardziej będą zbliżone kolorystycznie do sukienki, tym lepiej.

Do sukni ślubnej często dobiera się także rękawiczki. Tego rodzaju dodatek najładniej będzie się prezentować na szczupłych oraz wąskich dłoniach, a także w zestawieniu z sukienką z dużym dekoltem. Rękawiczki również należy dopasowywać do koloru sukienki ślubnej, ale obecnie panuje też moda zestawiania ich na zasadzie kontrastu. Trzeba jednak pamiętać, by odcieniem współgrały przynajmniej z jednym elementem sukienki.

Nieodłącznym dodatkiem do kreacji w kolorze śmietankowej bieli oraz ecru jest także bukiet. Kolor kwiatów powinien być o jeden ton ciemniejszy od barwy sukienki. Co więcej, warto też zadbać o to, aby wiązanka była dopasowana do koloru włosów panny młodej oraz jej karnacji.